T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Cumhuriyet Fen Lisesi

Haberler

Nis

Sınıflararası bilgi yarışmaları 25.04.2017 Salı günü başladı.8 dersten ve 32 sorudan oluşan yarışmada öğrenciler birinci olabilmek için büyük mücadele verdiler.Yarışmada sınıflar arasında yakın sonuçlar olsa da 9/A sınıfı yarışmayı birincilikle bitirdi.Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda düzenlenen törenle kutlandı.Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmenimiz Sadık Arın yaptı.Öğrencilerimizin okuduğu şiirlerin ardından,11/D sınıfından Miraç EROL´un  hazırladığı video gösterisi sunuldu.Müzik öğretmenlerimiz ve stajyer öğrencilerinin TRT sanatçıları eşliğinde seslendirdiği muhteşem konserle 23 Nisan coşkusunu yaşadık.Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize,TRT saz sanatçılarına ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Nis

26.04.2017 Çarşamba günü saat 15.30´da veli toplantısı yapılacaktır.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik  ve Çocuk Bayramı  kutlu olsun.

Nis

Okulumuz "Lalettayin" tiyatro grubu,16 Mayıs´ta Kayseri Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği, Uluslarası Liseler Arası Tiyatro Şenliği´ne Ankara ilini temsilen Samuel Beckett´in "Godot´yu Beklerken" adlı oyunu ile katılacaktır.Yönetmenliğini Felsefe  öğretmenlerimiz  Rahşan BORAN ve Sonay ALPAY üstlendiği  oyunumuza Kayseri´de başarılar diliyoruz.

Nis

Okulumuz "Lalettayin" tiyatro grubu 2 Mayıs tarihinde  Anton ÇEHOV´un "Vanya Dayı" adlı oyununu sergileyecektir.İlk olarak okulumuzda sergilenecek oyunun yönetmenliğini Felsefe Grubu öğretmenlerimiz  Rahşan BORAN ve Sonay ALPAY üstlendi.19.yy Rus oyun yazarı Anton ÇEHOV´un bu eseri ilk kez 1899 yılında Moskova´daki Moskova Sanat tiyatrosunda sahnelenmiştir.Dram türündeki oyun Serebriyakov ailesinin Rusya´nın ekonomik ve toplumsal olarak karışık olduğu bir dönemde içinde yaşadıkları topluma yabancılaşmalarını anlatır.Oyunda Alexander Vladimiroviç´i Haydar Fırat KOLCU,Vanya Dayı´yı Abdüllatif KAYGISIZ,Yelena´yı Simge GÜLHAN ve Alena KARTAL;Sonya´yı Cemre BOLAT,Anneyi Ebrar KANYILMAZ,Astrov´u Baha ERTEN,Telyegin´i Sertaç BEYAZ,Dadı rolünü Felsefe Öğretmenimiz Sonay ALPAY ve Sıla COŞKUN oynayacaktır.Oyunumuza herkes davetlidir.

Nis

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Liselerarası Futbol Müsabakalarında okul takımımız 20.04.2017 tarihinde final maçını  Balgat Endüstri Meslek Lisesi ile oynamıştır.Takımların büyük mücadele verdiği maç  1-1 berabere bitmiştir.Penaltı golleri ile 5-3 biten maçta okul takımımız ilçe 2. olmuştur.Futbol takımımızı ve Beden Eğitimi öğretmenimiz İrfan SAVAŞ´ı bu güzel başarılarından dolayı kutluyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Kutlu Doğum Haftası okulumuzda düzenlenen törenle kutlandı.Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Kur´an-ı Kerim ve Mealinin okunmasından sonra 10/B sınıfı öğrencilerinden Batuhan ÖZKAN ney eşliğinde  "Bir Gece" adlı şiiri okudu.Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr.Nesimi YAZICI´nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ilgiyle dinlendi.Programı hazırlayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Abdurrahman YILMAZ´a,Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Gülay KURT´a ve Nesimi YAZICI Hocamız´a teşekkür ediyoruz.

 

Nis

Okul Aile Birliği Başkanımız Sevilay Güney  ve 11/E sınıfı öğrenci ve velilerinin katılımlarıyla 19.04.2017 Çarşamba günü saat 20.00´ de pansiyonda kalan öğrencilerimizi ziyaret ettik.Velilerimiz hazırladıkları birbirinden güzel ikramlarla öğrencilerimizi mutlu ettiler.Öğrencilerimiz hem ev yemekleri özlemini giderdiler hem de paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.Bu etkinliği hazırlayan velilerimize teşekkür ederiz.

Nis

Okul futbol takımımız 18.04.2017 salı günü İMKB Alpaslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini 1-0 yenerek finale yükselmiştir.Takımımızı kutluyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Mazaret sınav programı duyurular kısmında yayınlanmıştır.

Nis

Nis

MEV Koleji Özel Ankara Okulları tarafından Milli Eğitim Vakfı’nın düzenlediği  “Milli Eğitim Vakfı Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması´na katılan öğrencilerimizin hazırladığı proje 283 proje arasından ilk 15 proje arasına girerek finalde yarışmaya hak kazanmıştır.Biyoloji alanında yarışmaya katılan öğrencilerimiz 11/A sınıfından Berkay KAYA ve  Türkcan TÜRKCAN rüzgar enerjisi ve kırmızı ışığın intansif tarımda kullanılması projesi ile finalde yarışacaklardır.Bu güzel başarılarından dolayı danışman öğretmenimiz Hülya Öztürk´ü ve öğrencilerimizi kutluyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

30.03.2017 tarihinde sergilediğimiz Mimar Sinan´ı Anma Programı´nı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimizle, okul idaremizin düzenlemiş olduğu  süpriz bir etkinlikte bir araya geldik.Okulumuzun organize ettiği yemeğin ardından,öğretmenler odasında kesilen pasta ile keyifli saatler geçirdik.Müdürümüz Fatih Halaçlı yaptığı kısa bir teşekkür konuşması ile etkinliğin çok beğenildiğini ifade etti ve tüm ekibi tebrik etti.

Nis

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu futbol müsabakalarına katılan okul takımımız 03.04.2017 tarihinde Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi ´ni 4-0 yenerek,yarı finale yükselmiştir.Futbol takımımızı kutluyor,final maçlarında başarılar diliyoruz.