T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Cumhuriyet Fen Lisesi

Haberler

Haz

Okulumuzda düzenlenen spor etkinliklerinde dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.Basketbol potadan potaya atış yarışmasında dereceye giren 10/B sınıfından Serdar Uysal,Basketbol 3 sayı yarışmasında dereceye giren 11/E sınıfından  Arda Alp  ,Potaya sırtı dönük atış yarıuşmasında dereceye giren 10/C sınıfından Alperen Yılmaz ödüllerini aldılar.Ayrıca sınıflararası voleybol ve basketbol yarışmalarında kazanan takımlar da ödüllerini aldılar.Basketbol turnuvasında birinci olan Winners takımı, ikinci olan Arılar takımı ile voleybol turnuvasında birinci olan  11/A sınıfı ve  ikinci olan 10/D sınıfı ödüllerini aldılar.Ferdi müsabakalarda okulumuzu  atıcılık dalında temsil eden Doğa Akkaya Ankara 6.olmuş ve Sakarya´da yapılan Türkiye şampiyonasında  okulumuzu temsil etmiştir. 10/A sınıfından Emre Dönmez ise  okçuluk branşında okulumuzu temsil etmiştir.Öğrencilerimizi kutlar,başarılarının devamını dileriz.

Haz

Kitap okuma yarışmasında ilk üçe giren öğrencilerimiz; Aslı Zeynep Çalışkan,Sadık Şener ve Helin Yıldırım ödüllerini  müdür başyardımcısı Engin Güven´den aldılar.

May

May

Satranç Kulübü öğretmenlerimiz Anıl Özgün ve Turgut Ekinci´nin  düzenlediği satranç turnuvası devam ediyor.

May

"Godot´yu beklerken adlı oyunu sergilemek üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi "Ulusal Liseler Arası Tiyatro Şenliği"ne katılan ekibimiz büyük beğeni ile  izlenmiştir. Ekibimiz  Antalya´da gelecek yıl düzenlenecek şenliğe(şenlik kapsamı dışında)yeni bir oyunu sergilemek üzere davet edilmiştir.Öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlar,başarılarının devamını dileriz.

May

Tubitak 4006 Bilim Fuarı 23.05.2016 Pazartesi günü saat 11.00´da açıldı.56 projenin katıldığı Bilim Fuarında projeler büyük beğeni topladı.Bilim fuarının yanı sıra resim sergisi,müzik dinletisi ve öğrencilerimizin hazırladığı kermes de şenliğe renk kattı.Etkinlik ortak sınavlar öncesi öğrencilere büyük motivasyon oldu.Bilimin eğlenceli yüzü öğrencileri yeni projeler üretmeleri konusunda heveslendirdi.Bu etkinliğin önümüzdeki senelerde yaratıcı fikirlerle ve büyük katılımlarla  devam edeceğine inancımız sonsuz.Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimiz ile etkinliğimizi ziyarete gelen tüm misafirlerimize sonsuz teşekkür ederiz.

May

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda düzenlenen törenle kutlandı.Tören Edebiyat öğretmenimiz Meral Akdeniz´in konuşmasının ardından Müzik öğretmenlerimiz Levent Ersoy ve Cenk Yeles´in söylediği marşlarla devam etti.Müzik grubumuzun verdiği konserse beğeniyle dinlendi.Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

Stajter müzik öğretmenlerimiz verdikleri muhteşem konserler  ile  okulumuza veda ettiler.Öğretmenlerimize teşekkür eder,başarılar dileriz.

May

Okulumuzda düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.Sınıflar arası futbol karşılaşmalarında 1.olan 10/A sınıfı ödüllerini sınıf  öğretmenleri Berrin Erbay´dan alıdılar.Okulumuzu Bağcılar Belediyesi 5.Ulusal Müzik Kongresinde temsil eden Nihan Nur Eken ve Aslı Çoşgun ile  Bayer Firması´nın düzenlediği yarışmada okulumuzu temsil eden Mert Tek´e katılım belgeleri  verildi.

May

Okulumuz tiyatro grubu,Antalya belediyesi 23.Ulusal Liselerarası Tiyatro Şenliği kapsamında;katıldığı elemeleri geçmiş olup,20 Mayıs Cuma  günü  saat 20.00´de oyunlarını sahnelemek için Antalya´ya yola çıkacaklardır.Tiyatro ekibimize başarılar dileriz.

May

May

Müzik öğretmenimiz Emin Sinangil ile öğrencilerimiz Nihan Nur eken ve Aslı coşgun 5.Ulusal Çocuk Kongresine katıldılar.Bağcılar Belediyesi ve Bağcılar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği kongrede öğrencilerimiz bildirilerini sundular.Okulumuzda 15 günde bir gerçekleştirilen müzik faliyetlerinin öğrenciler üzereindeki etkilerini sunan öğrencilerimiz okulumuzu en iyi şekilde temsil ettiler.

May

07.05.2016 Cumartesi günü saat 13:00´te veli yoplantısı yapılacaktır.

May

Felsefe öğretmenlerimiz Rahşan Boran ve Sonay Alpay´ın hazırlamış olduğu "Godot´yo Beklerken" 29.04.2016 Cuma günü ilk gösterimini yaptı.Oyun izleyenlerden büyük beğeni topladı.Oyunumuz tekrar izleyici ile buluşacaktır.Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi bu güzel oyunları için kutluyor,başarılarının devamını diliyoruz.

May

Ankara Fen Lisesinde düzenlenen Tubitak Bilim Fuarını gezdik.