T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Cumhuriyet Fen Lisesi

Haberler

Mrt

İngilizce Öğretmenimiz Berrin Erbay tarafından düzenlenen etkinlikte 10/A sınıfı öğrencilerine yönelik Toast Masters Speaking Club tanıtımı yapıldı.Topluluk karşısında konuşma ,sunum yapma üzerine konuşma pratiği yapan club öğrencilere tanıtıldı.Sunumu gerçekleştiren Peyman Yüksel ve Dağhan Ekmekcioğlunu´a teşekkür ederiz.

Mrt

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü´nün 101 yılı okulumuzda düzenlenen  törenle anıldı.Tören Tarih öğretmenimiz Altuğ Özdemir´in konuşması,öğrencilerimizin şiirleri ve belgesel gösterimleri ile izleyicilere hüzünlü anlar yaşattı.Törenin hazırlanmasında emeği geçen Tarih öğretmenimiz Hilal Gürbüz´e ve 11.sınıf öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü´nde Anıtkabir´de yapılan törenlere katıldık.

Mrt

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla okulumuzda program düzenlendi.Programda öğrencilerimizin hazırladığı   "İstiklal Marşı´nı dinlerken ne Hissediyor sunuz?" konulu   video beğeniyle izlendi.

Mrt

8 Mart Dünya Kadınlar günü müzik öğretmenlerimiz M.Levent Ersoy,Emin Sinangil,Cenk Yeles ve öğrencilerimizin verdiği klasik müzik dinletisi ile renklendi.

Mrt

Sanat Tarihi öğretmenimiz Penbegül Yeğenoğlu ve Matematik öğretmenimiz Saadet Üstündağ ile öğrencilerimiz Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Resim,Heykel Müze´sini gezmişlerdir.

 

 

Mrt

Sivil Savunma Kulubünce yangın tatbikatı gerçekleştirilmiştir.

Mrt

Bilgi yarışmasında birinci olan öğrencilerimize plaketleri verilirken,katılan tüm öğrencilerimize de katılım belgesi verilmiştir.

Mrt

Cumhuriyet Fen Lisesi olarak YGS´ye katılacak tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Mrt

1-7 Mart Yeşilay Haftası okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlandı.Alkol,sigara,uyuşturucu ve son günlerde yaygınlaşan teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla 10/C sınıfı öğrencileri ile Rehber öğretmenimiz Rukiye Baş tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.Öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür edriz.

Mrt

Mrt

Okulumuz öğrencilerinin spor alanında kazandığı ödüller için yeni düzenleme yapıldı.

Mrt

Mrt

9/A Sınıfı öğretmenleri Saadet Üstündağ öncülüğünde hazırladıkları sorularla bilgilerini ve genel kültürlerini artırıken,hem eğleniyor hem öğreniyorlar.

Mrt

11.Sınıflar arası bilgi yarışması 03.04.2016 tarihinde yapıldı.7 sınıfın katıldığı yarışmada büyük çekişme yaşandı.Yarışmada 11/G sınıfı birinciliği elde etti.Öğrencilerimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.